Svatební blog - Hosté

Svatební ochutnávka ze světa – část 3 Francie

Paříž, jakožto hlavní město a již dávno důležité centrum dění, měla přístup k surovinám celého světa – od mnoha druhů zeleniny, až po maso či mořské plody. Dnes si pod francouzskou kuchyní většina z nás představí sladké pokrmy, ale toto město má také spousta výborných slaných chodů, které mohou být velkou inspirací ke svatební ochutnávce.


Svatební ochutnávka ze světa – část 2 Belgie

Jednou z kuchyní, kterou by jste na své svatbě mohli hostům formou ochutnávky představit je ta belgická. Belgická kuchyně byla ovlivněna německou, nizozemskou a francouzskou kuchyní a je známá především pro jejich čokoládu. Nemusí tomu ale tak být, k Belgii patří i jiné pochoutky, tak se na konkrétní pojďme společně podívat 👀.


Svatební ochutnávka ze světa – část 1 Korea

Korejská republika, jakožto země ve východní Asii má velice speciální a odlišnou kulturu, než je ta naše. Nachází se zde spousta specialit, které mají nejen hodně benefitů pro naše zdraví a jsou ostřejší, ale uspokojí i naše chutě. Neříká se jen tak pro nic za nic, že japonská a korejská kuchyně patří mezi ty nejzdravější na světě.

 


Tipy na dárky pro svatební hosty

Součástí svatby jsou také svatební dary pro hosty, kteří se rozhodly na vaši svatbu dorazit. U této části je vhodné se opravdu zamyslet a neobdarovávat hosty něčím, co konec konců zůstane jen někde ležet, jako nevyužitá věc. Tím, že lidem kteří přijdou na vaši svatbu dáte dárek, vyjadřujete vděčnost za to, že dorazili oslavit váš velký den. Pojďme se tedy společně podívat na možnosti a tipy na dárky, které udělají radost a budou hosty využívané 🎁.


Originální nápady na podzimní menu

Podzimní svatba má spoustu výhod i nevýhod. Jednou z výhod je určitě vysoký výběr chutných a kvalitních jídelních chodů, které můžete přidat právě i do svého svatebního menu. Na podzim roste mnoho výživných sezónních surovin, s kterými se dá dobře pracovat jak do sladka, tak i do slana.